Новини

25/09/2019 Загальні новини

Згідно пункту 15 Правил дорожнього руху України, зупинка транспортних засобів  забороняється:
a) на залізничних переїздах;
б) на трамвайних коліях (крім випадків, обумовлених ПДР:  На трамвайній колії попутного напрямку, розташованій ліворуч на одному рівні з проїзною частиною для руху нерейкових транспортних засобів, дозволяється зупинка лише для виконання вимог ПДР, а на розташованих біля правого краю проїзної частини — лише для посадки (висадки) пасажирів чи виконання вимог ПДР. У цих випадках авто  не повинно створюватись перешкод для руху трамваїв.
в) на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, а також у тунелях;
г) на пішохідних переходах і ближче 10 м від них з обох боків, крім випадків надання переваги в русі;
ґ) на перехрестях та ближче 10 м від краю перехрещуваної проїзної частини за відсутності на них пішохідного переходу, за винятком зупинки для надання переваги в русі та зупинки проти бокового проїзду на Т-подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділювальна смуга;
д) у місцях, де відстань між суцільною лінією розмітки, розділювальною смугою чи протилежним краєм проїзної частини і транспортним засобом, що зупинився, менше 3 м;
е) ближче 30 м від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а коли їх немає — ближче 30 м від дорожнього знака такої зупинки з обох боків;
є) ближче 10 м від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання, де це створить перешкоди технологічним транспортним засобам, що працюють;
ж) у місцях, де буде неможливим зустрічний роз'їзд або об'їзд транспортного засобу, що зупинився;
з) у місцях, де транспортний засіб закриває від інших водіїв сигнали світлофора або дорожні знаки;
и) ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду.

Детальніше

23/09/2019 Загальні новини

Падає тиск ...

Пам’ятайте, тиск в шинах з настанням осінньої прохолоди знижується - приблизно на 0,1 бара на кожні 10 градусів температури. Так що, якщо Ви останній раз перевіряли тиск влітку і він був в нормі - саме час зробити це ще раз! Важливо:

  1. Основні одиниці виміру тиску в шинах – Атмосфери, Бари та Паскалі. 1 атмосфера приблизно дорівнює 1 бару і 10 000 Паскаль. Сьогодні все частіше на вулканізаціях можна зустріти манометри зі шкалою PSI - яка розшифровується як фунти на квадратний дюйм. Один PSI дорівнює 0,7 бар.
  2. Спущені всього на пів атмосфери колеса змінюють поведінку автомобіля і значно швидше терміну приходять в непридатність.
  3. Бокові сторони спущених покришок м'якші, і при повороті керма підминаються. Траєкторія диска і шини не збігаються, тому автомобіль реагує на кермо із запізненням.
  4. Якщо тиск в шинах знижений, то колесо на крутому повороті може і зовсім розбортуватися.
  5. Низький тиск в колесах призводить до підвищеної витрати палива.

 

Детальніше

30/08/2019 Загальні новини

Вже зовсім скоро - 1 вересня. Саме час нагадати своїм діткам про ПДР. Інструктори школи “Rega” дають кілька простих порад, як підвищити власну безпеку на дорозі та не потрапити у ДТП.

1. Батьки повинні змалечку навчати дітей правилам дорожнього руху та подавати їм позитивний приклад неухильного їх дотримання.

2. Маленьких дітей потрібно переводи через дорогу за руку і пояснити, що перебігати дорогу не можна — ні на пішохідному переході, ні в невстановлених місцях. Поясніть, що автомобіль не зупиняється миттєво.

3. Дітей, особливо дошкільнят, часто не видно через припарковані автомобілі. Навчайте їх, що перед тим як переходити дорогу потрібно зупинитися чи сповільнити рух, оглянути проїзну частину.

4. Не дозволяйте дитині йти по краю тротуару і стояти на ньому, адже авто при русі може зачепити дитину.

5. Розвивайте уважність дитини, залучайте її до спостереження за ситуацією на дорозі. Крім того, коментуйте свої рухи — поворот голови для огляду вулиці, зупинку. Звертайте увагу дитини на транспортні засоби, які рухаються по дорозі, розкажіть про сигнали, які вони можуть подавити.

6. Поясніть, що велосипед через пішохідний перехід потрібно перевозити в руках.

7. Зверніть увагу на те, що говорити по мобільному телефону під час переходу дороги не можна, та потрібно знімати навушники.

8. В темну пору доби світлий одяг, або одяг з світловідбиваючими елементами завжди вітається.

 

 

Детальніше

08/08/2019 Загальні новини

Заміна посвідчення водія. Як це відбувається 2019 році.

Відповідно до «Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами», заміна водійських прав проводиться в таких випадках:

1. посвідчення непридатне для використання (зіпсовано, не читаються записи);

2. змінені особисті дані власника (прізвище, ім’я та по батькові);

3. відкриття іншої категорії водійських прав;

4. отримання посвідчення нового зразка;

5. права були втрачені або вкрадені.

Відповідно до законодавства України порядок обміну водійського посвідчення не передбачає повторну здачу іспитів. Процедура заміни діючих прав проводиться незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування водія.

 

  1. Що робити, якщо права були зіпсовані?

У випадку непридатності посвідчення водія до використання, в тому числі з причини пошкодження або неможливості прочитати написи, проводиться заміна на нове посвідчення. При отриманні нових водійських прав старе посвідчення вилучається, тому незалежно від зовнішнього вигляду зіпсованого документа його необхідно мати при собі.

Що потрібно для обміну:

• паспорт громадянина України (у разі надання ID-картки без наявних у безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання разом надається довідка про реєстрацію місця проживання особи) або документ, що посвідчує особу та підтверджує її громадянство або спеціальний статус (в якому зазначено відомості про реєстрацію місця проживання);

• копія довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків ;

• посвідчення водія;

• медична довідка форми 083/О.

 

  1. Як поміняти водійське посвідчення при зміні особистих даних?

Відповідно до п. 2.26 «Інструкції про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія», обмін водійських прав у зв’язку зі зміною П.І.Б. власника, в т.ч. після заміжжя, проводиться на підставі документа, що підтверджує таку зміну.

Список документів, необхідних для заміни водійського посвідчення після зміни особистих даних (прізвище, ім’я та по батькові):

• Паспорт громадянина України (у разі надання ID-картки без наявних у безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання разом надається довідка про реєстрацію місця проживання особи) або документ, що посвідчує особу та підтверджує її громадянство або спеціальний статус (в якому зазначено відомості про реєстрацію місця проживання);

• копія довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків;

• посвідчення водія;

• медична довідка форми 083/О;

• документ, що підтверджує  зміну особистих даних (свідоцтво про зміну ПІБ, або свідоцтво про реєстрацію шлюбу).

 

  1. Як відкрити нову категорію прав?

Кожна категорія надає право на керування певним типом автотранспорту, тому відкриття нової категорії в посвідченні водія — можливість законно водити черговий транспортний засіб. При цьому, старі права вилучаються і замість них видається посвідчення водія із зазначенням всіх нових категорій.

Відповідно до Правил, щоб відкрити іншу категорію необхідно пройти курс навчання з управління відповідним транспортним засобом. При цьому, для видачі посвідчення водія з відкриттям нижчих категорій достатньо довідки з автошколи про проходження 20-годинної підготовки з водіння.

Для отримання прав з новою категорією досить скласти іспит з водіння ТЗ відповідної нижчої категорії. Але це лише за умови, що останні 12 місяців ви їздили за кермом. Якщо факт керування транспортним засобом (за однією з діючих категорій) підтвердити не можливо — доведеться додатково скласти іспит на знання Правил дорожнього руху.

 

  1. Як відновити втрачені або викрадені водійські права?

Перше, що слід зробити при втраті прав — повідомити сервісний центр МВС, а в разі крадіжки посвідчення — управління Нацполіції. Після вашого звернення співробітниками ТСЦ буде проведена перевірка факту видачі вам раніше водійських прав. Якщо ніяких порушень виявлено не буде, протягом п’яти робочих днів буде оформлено і видано нове посвідчення водія.

У разі втрати посвідчення водія за кордоном, видача посвідчення водія здійснюється на загальних підставах.

Для відновлення водійських прав в Україні в 2019 році необхідний наступний набір документів:

• паспорт громадянина України (у разі надання ID-картки без наявних у безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання разом надається довідка про реєстрацію місця проживання особи) або документ, що посвідчує особу та підтверджує її громадянство або спеціальний статус (в якому зазначено відомості про реєстрацію місця проживання);

• копія довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків;

• посвідчення водія;

• медична довідка форми 083/О;

• довідка з поліції (в разі крадіжки).

 

Вартість послуг:

• видача посвідчення водія на право керування транспортними засобами після закінчення навчального закладу та складання іспитів — 245,00 гривень;

• обмін посвідчення водія на право керування транспортними засобами на посвідчення у разі відкриття іншої категорії (зі складанням іспитів) — 245,00 гривень;

• обмін посвідчення водія на право керування транспортними засобами на посвідчення у разі відкриття нижчої категорії (зі складанням іспиту) — 232,00 гривень;

• обмін посвідчення водія на право керування транспортними засобами (старе на нове) або у разі знищення — 219,00 гривень;

• видача дублікату посвідчення водія на право керування транспортними засобами у разі викрадення- 219,00 гривень;

• обмін посвідчення водія на право керування транспортними засобами у зв’язку зі зміною особистих даних — 219,00 гривень.

 

Строк надання послуги:

До 5 робочих днів з дня подання необхідних документів

 

Підстава для відмови в наданні послуги:

• подання до суб’єкта надання адміністративної послуги неповного пакета документів;

• встановлення факту, що суб’єкт звернення позбавлений права керування транспортними засобами;

• суб’єкт звернення не склав практичний іспит;

• в результаті перевірки за Єдиним державним реєстром МВС встановлено, що суб’єкт звернення перебуває в розшуку.

 

Ще кілька років тому, при заміні посвідчення водія до основного переліку документів потрібно було долучити свідоцтво про закінчення автошколи (екзаменаційну картку) тепер це не обов’язково, але якщо маєте цей документ – долучіть його до переліку, який подаєте в Сервісний центр, це полегшить роботу спеціалістам. Також, можете взяти із собою Закордонний паспорт – для того, щоб перевірити правильність написання Ваших ім’я та прізвища латиницею.

 

Детальніше

01/08/2019 Загальні новини

УВАГА! На вулиці Стрийській, перед поворотом на вул. Січових Стрільців (с. Сокільники) встановили новий дорожній знак, що дозволяє рухатись з лівої смуги лише на ліво. Рух прямо з цієї смуги тепер заборонений.

Детальніше

31/07/2019 Загальні новини

Про те, коли з'явився перший мотоцикл, ведеться багато суперечок, але більшість дослідників за точку відліку беруть рік, коли на два колеса вперше було встановлено двигун внутрішнього згорання. Це сталося у 1885 році в Німеччині, де інженери  Готліб Даймлер і Вільгельм Майбах, згодом - «батьки» знаменитих автомобільних марок - створити перший такий мотоцикл. Але на початку їх апарат був не самостійним транспортним засобом, а лише випробувальним стендом для двигуна, яким два німці збиралися згодом оснащувати свої автомобілі.

Тут і почалася історія мотоцикла і перша його назва була досить цікавою. У патенті на винахід він був названий  «повозка для верхової їзди з керосиновим двигуном». Трохи пізніше його винахідники побудували мотоцикл з дерев'яною рамою, ремінною передачею, але вже бензиновим двигуном. Після першої поїздки по нерівним дорогам на двоколісному чуді без амортизаторів Майбах назвав свій винахід «кістодробилкою».

Серійне виробництво мотоциклів вперше розпочато в 1894 році компанією Хільдебранда  та Вольфмюллера. Цей апарат мав характеристики сучасного мопеда  і випускався 3 роки поспіль. При вазі в 50 кілограм він розганявся до 45 км/год.

Період пошуків, незвичайних та не дуже практичних конструкцій тривав приблизно до Першої світової війни коли  мотоцикл  остаточно перетворився з моторизованого велосипеда в солідну машину.

Детальніше

29/07/2019 Загальні новини

Дзеркала заднього вигляду в значній мірі сприяють підвищенню безпеки руху і є для нас звичним атрибутом будь-якого автомобіля. Але  винайшли його лише у 1911 році в США  під час гонок  Indianapolis 500. У ті роки спортивні автомобілі були двомісними. На передньому сидінні сидів пілот, на задньому - механік, який також виконував роль штурмана, який контролював ситуацію позаду.

    Пілот Рей Херроун вирішив відмовитися від механіка - замість нього він закріпив на автомобіль звичайне ручне дзеркальце. Так спорткар став набагато легшим, а Херроун зміг перемогти в гонці.

     Радимо завжди налаштовувати дзеркала «під себе»,  навіть коли Ви їдете за кермом чужого авто і на коротку відстань. Так само як не можна забувати про необхідність користування пасками безпеки, потрібно правильно відрегулювати положення дзеркал, зокрема, дзеркала заднього вигляду. У кожного водія параметри налаштування положення дзеркал індивідуальні і залежать від самого авто, фізичних даних водія та інших особливостей. В загальному, дзеркало налаштовано правильно якщо водій, не повертаючи голови, може бачити простір за автомобілем.

У дзеркало заднього виду необхідно дивитись в наступних випадках:

✅перед початком руху;

✅перед перелаштуванням;

✅перед поворотом направо, наліво або розворотом;

✅перед обгоном, випередженням або об'їздом;

✅перед початком та під час руху заднім ходом;

✅перед зупинкою та відкриттям дверей;

✅перед гальмуванням;

✅перед наближенням до небезпечної ділянки.

 

Детальніше

24/07/2019 Загальні новини

Подорожуючи за кордоном, рекомендуємо мати при собі міжнародне посвідчення водія.

Для отримання (обміну) міжнародного посвідчення водія необхідно звернутись до зручного за місцем розташування територіального сервісного центру МВС з наступними документами:

- оригінал національного посвідчення водія;

- паспорт громадянина України;

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

- фотокартка розміром 3,5х4,5 см на матовому папері.

Термін дії міжнародного посвідчення водія — 3 роки.

Вартість послуги становить до 10 грн.

Більше інформації за посиланням: http://bit.ly/2LK7VlB.

 

Детальніше

12/07/2019 Загальні новини

З приходом літа, діти більше часу проводять на вулиці, тому не слід забувати про правила безпечного поводження на дорозі.

Коли справа стосується безпеки дітей, батьки не повинні іти на компроміс. Необхідно навчити дитину ПДР, як тільки вона стане достатньо дорослою, щоб почути Вас.

Обов'язки і права пішоходів:

- Дотримуйтеся правого боку тротуару;

- Не ведіть дитину по краю тротуару, дорослий повинен перебувати з боку проїжджої частини;

- Маленька дитина повинна іти поруч з дорослим, міцно тримаючись за руку;

- Не привчайте дітей виходити на проїжджу частину, візочки та санки з дітьми везіть тільки по тротуару;

- При пересуванні групи дітей навчайте їх іти в парі, виконуючи всі вказівки дорослих, які супроводжують групу.

Готуючись перейти дорогу:

- Зупиніться або сповільніть рух, огляньте проїжджу частину;

- Залучайте дитину до спостереження за ситуацією на дорозі;

- Коментуйте свої рухи: поворот голови для огляду вулиці, зупинку для огляду дороги тощо;

- Вчіть дитину розрізняти транспортні засоби, що наближаються;

- Не стійте з дитиною на краю тротуару, адже при русі транспортний засіб може зачепити;

- Зверніть увагу дитини на транспортний засіб, що готується до повороту, розкажіть про сигнали які повідомляють, що автомобіль, мотоцикл або велосипед повертатимуть;

- Неодноразово показуйте дитині, як транспортний засіб зупиняється біля переходу, як він рухається за інерцією.

При переході проїжджої частини дороги:

- Переходьте дорогу лише по пішохідних переходах або на перехрестях – по лінії тротуару, в іншому разі дитина звикне переходити у невстановлених місцях;

- Ідіть тільки на зелений сигнал світлофора: дитина повинна звикнути, що на червоний і жовтий сигнали не переходять, навіть якщо немає транспорту;

- Виходячи на проїжджу частину, припиняйте розмови, дитина повинна засвоїти, що переходити дорогу слід мовчки;

- Не поспішайте і не біжіть, переходьте дорогу завжди розміреним кроком;

- Не переходьте дорогу навскіс, підкреслюйте і показуйте дитині щоразу, що йдете суворо поперек вулиці;

- Не виходьте на проїжджу частину з-за транспортного засобу або кущів, не оглянувши попередньо вулицю,  привчайте дитину робити так само;

- Не поспішайте перейти дорогу, якщо на іншому боці Ви побачили друзів, родичів, знайомих, потрібний автобус або тролейбус. Поясніть дитині, що поспіх на дорозі – це небезпечно!

- Переходячи вулицю, навіть якщо нею рідко проїжджає транспорт, слід попередньо подивитись навколо. Поясніть дитині, що автомобілі можуть несподівано виїхати з провулка, з двору будинку;

- При переході проїжджої частини по нерегульованому переходу в групі людей дитина повинна уважно стежити за рухом транспорту, інакше вона може звикнути при переході слідувати за супутниками, копіюючи їх поведінку, не спостерігаючи за рухом транспорту.

Вимоги до велосипедистів:

- Рухатися по дорозі на велосипедах дозволяється особам, які досягли 14-річного віку;

- Велосипедист має право керувати велосипедом, який обладнаний звуковим сигналом та світлоповертачами: спереду — білого кольору, по боках — оранжевого, позаду — червоного.

- Для руху в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості на велосипеді повинен бути встановлений та увімкнений ліхтар (фара);

- Велосипедист може перевозити лише такі вантажі, які не заважають керувати велосипедом і не створюють перешкод іншим учасникам дорожнього руху;

- Якщо велосипедна доріжка перетинає дорогу поза перехрестям, велосипедисти зобов’язані дати дорогу іншим транспортним засобам, що рухаються по дорозі.

Велосипедисту забороняється:

- Керувати велосипедом з несправним гальмом, звуковим сигналом, а в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості — з вимкненим ліхтарем (фарою) чи без світлоповертачів;

- Рухатися по автомагістралях і дорогах для автомобілів, а також по проїзній частині, коли поряд облаштовано велосипедну доріжку;

- Рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих);

- Під час руху триматися за інший транспортний засіб;

- Їздити, не тримаючись за руль, та знімати ноги з педалей (підніжок);

- Перевозити пасажирів на велосипеді (за винятком дітей до 7 років, які перевозяться на додатковому сидінні, обладнаному надійно закріпленими підніжками);

- Буксирувати велосипеди.

 

Детальніше

02/07/2019 Загальні новини

У відпустку з домашнім улюбленцем: правила перевезення тварин в автомобілі.

Літо — час автомобільних подорожей. Якщо Ви вирішили взяти з собою домашнього улюбленця, пропонуємо кілька рекомендацій як забезпечити безпеку та знизити рівень стресу тварини під час подорожі.

У ПДР нічого не сказано щодо правил перевезення тварин, вони такі ж, як і для перевезення вантажів: головне – щоб вантаж не створював перешкод водію під час керування транспортним засобом. Перевозити друзів менших можна як в багажному відділенні (що зручно, якщо автомобіль хетчбек), так і в салоні.

Тварини не повинні вільно переміщатися по салону. Найбезпечніший спосіб подорожувати в автомобілі для вашого улюбленця - це надійна переноска, прикріплена до сидіння за допомогою ременя безпеки або іншого надійного засобу. Різні пристосування для фіксації собак або ремені безпеки корисні для запобігання переміщення собаки чи кішки по салону автомобіля та не дозволяють їм відволікати увагу водія, але вони не захистять тварину в разі аварії.

Важливо надійно закріпити переноску в машині, щоб вона не підстрибувала під час руху і не травмувала тварину. Зробіть це, закріпивши ремінь безпеки навколо переноски.

Краще розмістити тварину на задньому сидінні автомобіля. Якщо подушка безпеки спрацює, коли ваш улюбленець знаходиться на передньому пасажирському сидінні (навіть у переносці), вона може його травмувати.

Також, правила транспортування тварин в авто в Україні регулюються Постановою КМУ 1402-2011-пв редакції від 16.11.2011. В постанові щодо перевезення тварин в таксі сказано:

«У разі перевезення домашніх тварин автомобільним транспортом у салоні транспортного засобу допускається перевозити дрібних тварин у кошиках, сумках із суцільним дном, птахів у клітках, собак у намордниках за наявності повідка, за умови, що тварини не забруднюють салон та речі пасажирів і розташовуються на підлозі, а за наявності підстилки - на сидінні (під час перевезення в таксі)».

Якщо плануєте поїздку за кордон, рекомендуємо детально ознайомитися зі всіма актуальними правилами перевезення домашніх тварин та оформити відповідні документи.

Основні вимоги для перевезення тварини через кордон це: ідентифікація тварини, ветеринарний паспорт, щеплення.

Транспортування тварин допускається лише у клітках або спеціальних контейнерах, які щільно закриваються.

Якщо ж Ви плануєте перевезти через кордон екзотичну тварину необхідно отримати дозвіл від Державного комітету України з охорони навколишнього середовища. Перевезення тварин через державний кордон здійснюється з урахуванням вимог, установлених Законом України “Про ветеринарну медицину” та Митним кодексом України.

Врахуйте, що в усі країни ЄС заборонено ввіз тварин, які не досягли віку шести місяців. А деякі з країн мають свої особливості та нюанси в законах щодо перетину кордону тваринами. Наприклад, в Іспанію, Італію, Данію та Швецію заборонений в’їзд з собаками бійцівських порід. Тому, плануючи відвідати конкретну країну, необхідно заздалегідь добре вивчити її правила.

 

Детальніше