Новини

26/11/2019 Загальні новини

Більшість автомобілістів в останні дні помітили, що на панелі приладів засвітився новий значок у вигляді сніжинки. Хтось не звернув увагу, а хтось відразу ж спробував її відключити - щоб не дратувала.

Більш того, у багатьох автомобілях загадкова сніжинка «тане» і гасне, проте потім з'являється знову. Це відбувається при зміні температури за бортом. Не хвилюйтесь, так автовиробники нас попередили, що на дорозі може бути ожеледиця і потрібно бути обережним.

Як правило, горить сніжинка на панелі приладів коли температура повітря знаходиться в проміжках від -5 до + 5 ° C. Ця температура вважається такою, при якій на дорозі може утворюватися ожеледь. Також індикатор несе ще одну дуже корисну функцію - нагадує про те, що водій повинен замінити гуму на зимову.

Сніжинка, як правило, буває трьох кольорів – помаранчева, червона та біла - залежно від марки авто, але завдання у неї одне - привернути увагу!

 

14/11/2019 Загальні новини

Гіпотермія.

Хоча в цьому році листопад видався напрочуд теплим, але осінь є осінь - і ввечері та вранці температура повітря вже не така комфортна для байкерів. Чим це загрожує мотоциклістам?

Гіпотермія, або переохолодження - це критичне зниження температури тіла, викликане тривалим впливом холоду. Переохолодження небезпечно тим, що людина перестає адекватно оцінювати ситуацію, не встигає правильно реагувати, не може концентруватися на дорожній ситуації. Мотоцикліст особливо схильний до гіпотермії, оскільки він довго сидить в одному положенні, відкритий холодному повітрю та сильному вітру.

Пам'ятайте, найкращий захист від гіпотермії - правильно підібрана екіпіровка. Якщо Ви збираєтеся в тривалу поїздку в холодну погоду - переконайтеся що кожна частина Вашого тіла покрита вітро- і водонепроникним захистом. При цьому, ідеально коли цей захист ще й "дихаючий". Одягнутися краще із запасом: термобілизна, туристична мотокуртка з утепленою підкладкою, підшоломник з віндстопером, спеціальне взуття з теплими шкарпетками та рукавички по сезону.

У холодну пору найбільш вразлива частина тіла мотоцикліста - руки. Існують навіть спеціальні терморукавички, що надягають під звичайні мотоциклетні, а також система підігріву ручок керма – вони не дадуть рукам забрати тепло у головних органів тіла.

Не зайвим буде возити з собою дощовик, або одягати його навіть якщо дощу немає. Дощовик прекрасно рятує від пронизливого холодного вітру.

Тільки не перебільшуйте - одяг не повинен сковувати рухи та створювати Вам дискомфорт.

Зупиняйтеся кожну годину, для того щоб розім'ятися та відновити циркуляцію крові. Симптоми гіпотермії такі: втрата концентрації на дорозі, сонливість та сильний озноб, що змінюється загальним онімінням тіла.

 

11/11/2019 Загальні новини

Світловий день скорочується, подбайте про безпеку - свою та близьких. А особливо - дітей.

Пам’ятайте, вночі водію важко розгледіти на дорозі пішохода, особливо в темному одязі або при зустрічному транспорті, фари якого засліплюють або заважають адекватно оцінити обстановку на дорозі. Ситуацію можуть погіршити дощ або сніг, коли краплі на склі заломлюють світло фар зустрічних машин і спотворюють картину.

В багатьох європейських країнах на законодавчому рівні діє вимога до пішоходів в темний час доби обов'язково виділяти себе за допомогою світловідбивних елементів. Світловідбивачі дозволяють водіям здалеку розгледіти пішого учасника руху і вжити необхідних заходів для безпечного проїзду.

Згідно з даними світових досліджень, завдяки світловідбивачам пішохід стає помітним водієві на відстані 150 метрів при світлі ближніх фар і на 400 метрів - при дальньому. Тоді як без світловідбивачів людину видно тільки з відстані 50 метрів.

За оцінками норвезьких дослідників, світловідбиваючі елементи на одязі допомагають зменшити кількість ДТП за участю пішоходів в темний час доби на 30-70 відсотків, в сутінки - на 15 відсотків.

За статистикою, обов’язкове використання світловідбивачів в Норвегії, Німеччині, Швеції та Польщі дозволило знизити кількість наїздів на пішоходів в шість з половиною разів!

 

30/09/2019 Загальні новини

Із 1 жовтня водіям потрібно вмикати денні ходові вогні чи ближнє світло фар поза населеними пунктами. Ця вимога пункту 9.8 Правил дорожнього руху діє з 1 жовтня по 1 травня, є обов’язковою для виконання і покликана підвищити безпеку дорожнього руху на затемнених ділянках дороги як у світлу пору доби, так і в темну.

Водії, що порушуватимуть це правило будуть сплачувати штраф (425 гривень) - нагадують в Патрульній поліції.

 

25/09/2019 Загальні новини

Згідно пункту 15 Правил дорожнього руху України, зупинка транспортних засобів  забороняється:
a) на залізничних переїздах;
б) на трамвайних коліях (крім випадків, обумовлених ПДР:  На трамвайній колії попутного напрямку, розташованій ліворуч на одному рівні з проїзною частиною для руху нерейкових транспортних засобів, дозволяється зупинка лише для виконання вимог ПДР, а на розташованих біля правого краю проїзної частини — лише для посадки (висадки) пасажирів чи виконання вимог ПДР. У цих випадках авто  не повинно створюватись перешкод для руху трамваїв.
в) на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, а також у тунелях;
г) на пішохідних переходах і ближче 10 м від них з обох боків, крім випадків надання переваги в русі;
ґ) на перехрестях та ближче 10 м від краю перехрещуваної проїзної частини за відсутності на них пішохідного переходу, за винятком зупинки для надання переваги в русі та зупинки проти бокового проїзду на Т-подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділювальна смуга;
д) у місцях, де відстань між суцільною лінією розмітки, розділювальною смугою чи протилежним краєм проїзної частини і транспортним засобом, що зупинився, менше 3 м;
е) ближче 30 м від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а коли їх немає — ближче 30 м від дорожнього знака такої зупинки з обох боків;
є) ближче 10 м від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання, де це створить перешкоди технологічним транспортним засобам, що працюють;
ж) у місцях, де буде неможливим зустрічний роз'їзд або об'їзд транспортного засобу, що зупинився;
з) у місцях, де транспортний засіб закриває від інших водіїв сигнали світлофора або дорожні знаки;
и) ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду.

23/09/2019 Загальні новини

Падає тиск ...

Пам’ятайте, тиск в шинах з настанням осінньої прохолоди знижується - приблизно на 0,1 бара на кожні 10 градусів температури. Так що, якщо Ви останній раз перевіряли тиск влітку і він був в нормі - саме час зробити це ще раз! Важливо:

  1. Основні одиниці виміру тиску в шинах – Атмосфери, Бари та Паскалі. 1 атмосфера приблизно дорівнює 1 бару і 10 000 Паскаль. Сьогодні все частіше на вулканізаціях можна зустріти манометри зі шкалою PSI - яка розшифровується як фунти на квадратний дюйм. Один PSI дорівнює 0,7 бар.
  2. Спущені всього на пів атмосфери колеса змінюють поведінку автомобіля і значно швидше терміну приходять в непридатність.
  3. Бокові сторони спущених покришок м'якші, і при повороті керма підминаються. Траєкторія диска і шини не збігаються, тому автомобіль реагує на кермо із запізненням.
  4. Якщо тиск в шинах знижений, то колесо на крутому повороті може і зовсім розбортуватися.
  5. Низький тиск в колесах призводить до підвищеної витрати палива.

 

30/08/2019 Загальні новини

Вже зовсім скоро - 1 вересня. Саме час нагадати своїм діткам про ПДР. Інструктори школи “Rega” дають кілька простих порад, як підвищити власну безпеку на дорозі та не потрапити у ДТП.

1. Батьки повинні змалечку навчати дітей правилам дорожнього руху та подавати їм позитивний приклад неухильного їх дотримання.

2. Маленьких дітей потрібно переводи через дорогу за руку і пояснити, що перебігати дорогу не можна — ні на пішохідному переході, ні в невстановлених місцях. Поясніть, що автомобіль не зупиняється миттєво.

3. Дітей, особливо дошкільнят, часто не видно через припарковані автомобілі. Навчайте їх, що перед тим як переходити дорогу потрібно зупинитися чи сповільнити рух, оглянути проїзну частину.

4. Не дозволяйте дитині йти по краю тротуару і стояти на ньому, адже авто при русі може зачепити дитину.

5. Розвивайте уважність дитини, залучайте її до спостереження за ситуацією на дорозі. Крім того, коментуйте свої рухи — поворот голови для огляду вулиці, зупинку. Звертайте увагу дитини на транспортні засоби, які рухаються по дорозі, розкажіть про сигнали, які вони можуть подавити.

6. Поясніть, що велосипед через пішохідний перехід потрібно перевозити в руках.

7. Зверніть увагу на те, що говорити по мобільному телефону під час переходу дороги не можна, та потрібно знімати навушники.

8. В темну пору доби світлий одяг, або одяг з світловідбиваючими елементами завжди вітається.

 

 

08/08/2019 Загальні новини

Заміна посвідчення водія. Як це відбувається 2019 році.

Відповідно до «Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами», заміна водійських прав проводиться в таких випадках:

1. посвідчення непридатне для використання (зіпсовано, не читаються записи);

2. змінені особисті дані власника (прізвище, ім’я та по батькові);

3. відкриття іншої категорії водійських прав;

4. отримання посвідчення нового зразка;

5. права були втрачені або вкрадені.

Відповідно до законодавства України порядок обміну водійського посвідчення не передбачає повторну здачу іспитів. Процедура заміни діючих прав проводиться незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування водія.

 

  1. Що робити, якщо права були зіпсовані?

У випадку непридатності посвідчення водія до використання, в тому числі з причини пошкодження або неможливості прочитати написи, проводиться заміна на нове посвідчення. При отриманні нових водійських прав старе посвідчення вилучається, тому незалежно від зовнішнього вигляду зіпсованого документа його необхідно мати при собі.

Що потрібно для обміну:

• паспорт громадянина України (у разі надання ID-картки без наявних у безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання разом надається довідка про реєстрацію місця проживання особи) або документ, що посвідчує особу та підтверджує її громадянство або спеціальний статус (в якому зазначено відомості про реєстрацію місця проживання);

• копія довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків ;

• посвідчення водія;

• медична довідка форми 083/О.

 

  1. Як поміняти водійське посвідчення при зміні особистих даних?

Відповідно до п. 2.26 «Інструкції про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія», обмін водійських прав у зв’язку зі зміною П.І.Б. власника, в т.ч. після заміжжя, проводиться на підставі документа, що підтверджує таку зміну.

Список документів, необхідних для заміни водійського посвідчення після зміни особистих даних (прізвище, ім’я та по батькові):

• Паспорт громадянина України (у разі надання ID-картки без наявних у безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання разом надається довідка про реєстрацію місця проживання особи) або документ, що посвідчує особу та підтверджує її громадянство або спеціальний статус (в якому зазначено відомості про реєстрацію місця проживання);

• копія довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків;

• посвідчення водія;

• медична довідка форми 083/О;

• документ, що підтверджує  зміну особистих даних (свідоцтво про зміну ПІБ, або свідоцтво про реєстрацію шлюбу).

 

  1. Як відкрити нову категорію прав?

Кожна категорія надає право на керування певним типом автотранспорту, тому відкриття нової категорії в посвідченні водія — можливість законно водити черговий транспортний засіб. При цьому, старі права вилучаються і замість них видається посвідчення водія із зазначенням всіх нових категорій.

Відповідно до Правил, щоб відкрити іншу категорію необхідно пройти курс навчання з управління відповідним транспортним засобом. При цьому, для видачі посвідчення водія з відкриттям нижчих категорій достатньо довідки з автошколи про проходження 20-годинної підготовки з водіння.

Для отримання прав з новою категорією досить скласти іспит з водіння ТЗ відповідної нижчої категорії. Але це лише за умови, що останні 12 місяців ви їздили за кермом. Якщо факт керування транспортним засобом (за однією з діючих категорій) підтвердити не можливо — доведеться додатково скласти іспит на знання Правил дорожнього руху.

 

  1. Як відновити втрачені або викрадені водійські права?

Перше, що слід зробити при втраті прав — повідомити сервісний центр МВС, а в разі крадіжки посвідчення — управління Нацполіції. Після вашого звернення співробітниками ТСЦ буде проведена перевірка факту видачі вам раніше водійських прав. Якщо ніяких порушень виявлено не буде, протягом п’яти робочих днів буде оформлено і видано нове посвідчення водія.

У разі втрати посвідчення водія за кордоном, видача посвідчення водія здійснюється на загальних підставах.

Для відновлення водійських прав в Україні в 2019 році необхідний наступний набір документів:

• паспорт громадянина України (у разі надання ID-картки без наявних у безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання разом надається довідка про реєстрацію місця проживання особи) або документ, що посвідчує особу та підтверджує її громадянство або спеціальний статус (в якому зазначено відомості про реєстрацію місця проживання);

• копія довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків;

• посвідчення водія;

• медична довідка форми 083/О;

• довідка з поліції (в разі крадіжки).

 

Вартість послуг:

• видача посвідчення водія на право керування транспортними засобами після закінчення навчального закладу та складання іспитів — 245,00 гривень;

• обмін посвідчення водія на право керування транспортними засобами на посвідчення у разі відкриття іншої категорії (зі складанням іспитів) — 245,00 гривень;

• обмін посвідчення водія на право керування транспортними засобами на посвідчення у разі відкриття нижчої категорії (зі складанням іспиту) — 232,00 гривень;

• обмін посвідчення водія на право керування транспортними засобами (старе на нове) або у разі знищення — 219,00 гривень;

• видача дублікату посвідчення водія на право керування транспортними засобами у разі викрадення- 219,00 гривень;

• обмін посвідчення водія на право керування транспортними засобами у зв’язку зі зміною особистих даних — 219,00 гривень.

 

Строк надання послуги:

До 5 робочих днів з дня подання необхідних документів

 

Підстава для відмови в наданні послуги:

• подання до суб’єкта надання адміністративної послуги неповного пакета документів;

• встановлення факту, що суб’єкт звернення позбавлений права керування транспортними засобами;

• суб’єкт звернення не склав практичний іспит;

• в результаті перевірки за Єдиним державним реєстром МВС встановлено, що суб’єкт звернення перебуває в розшуку.

 

Ще кілька років тому, при заміні посвідчення водія до основного переліку документів потрібно було долучити свідоцтво про закінчення автошколи (екзаменаційну картку) тепер це не обов’язково, але якщо маєте цей документ – долучіть його до переліку, який подаєте в Сервісний центр, це полегшить роботу спеціалістам. Також, можете взяти із собою Закордонний паспорт – для того, щоб перевірити правильність написання Ваших ім’я та прізвища латиницею.

 

01/08/2019 Загальні новини

УВАГА! На вулиці Стрийській, перед поворотом на вул. Січових Стрільців (с. Сокільники) встановили новий дорожній знак, що дозволяє рухатись з лівої смуги лише на ліво. Рух прямо з цієї смуги тепер заборонений.

31/07/2019 Загальні новини

Про те, коли з'явився перший мотоцикл, ведеться багато суперечок, але більшість дослідників за точку відліку беруть рік, коли на два колеса вперше було встановлено двигун внутрішнього згорання. Це сталося у 1885 році в Німеччині, де інженери  Готліб Даймлер і Вільгельм Майбах, згодом - «батьки» знаменитих автомобільних марок - створити перший такий мотоцикл. Але на початку їх апарат був не самостійним транспортним засобом, а лише випробувальним стендом для двигуна, яким два німці збиралися згодом оснащувати свої автомобілі.

Тут і почалася історія мотоцикла і перша його назва була досить цікавою. У патенті на винахід він був названий  «повозка для верхової їзди з керосиновим двигуном». Трохи пізніше його винахідники побудували мотоцикл з дерев'яною рамою, ремінною передачею, але вже бензиновим двигуном. Після першої поїздки по нерівним дорогам на двоколісному чуді без амортизаторів Майбах назвав свій винахід «кістодробилкою».

Серійне виробництво мотоциклів вперше розпочато в 1894 році компанією Хільдебранда  та Вольфмюллера. Цей апарат мав характеристики сучасного мопеда  і випускався 3 роки поспіль. При вазі в 50 кілограм він розганявся до 45 км/год.

Період пошуків, незвичайних та не дуже практичних конструкцій тривав приблизно до Першої світової війни коли  мотоцикл  остаточно перетворився з моторизованого велосипеда в солідну машину.