Новини

24/03/2023 Загальні новини

Вітаємо ще одного сумлінного та безпечного водія у Львові. Перша спроба, ЖОДНОЇ помилки - і наш випускник Дмитро вже тиждень за кермом власного авто.

————————————

Школа водійської майстерності «Rega»

вул. Стрийська,199 (територія стадіону "Арена Львів")

тел. 098-444-12-40, (032)290-26-06

 

 

Детальніше

16/09/2022 Загальні новини

Чи можна пересуватись дорогами України, якщо закінчився термін дії посвідчення водія, виданого вперше, ще до початку воєнного стану?

Так! Тимчасове посвідчення водія, термін дії якого закінчився до початку воєнного стану, наразі діє на всій території України.

Крім того, можливості керування при наявності протермінованого тимчасового посвідчення водія прирівняні до повноцінних можливостей як при постійному посвідченні водія - скасовано обмеження у забороні перевищувати швидкість 70 кілометрів на годину.

Керувати з такими протермінованими посвідченнями можна у період дії воєнного стану та протягом року з дня припинення або скасування дії воєнного стану.

Також, нагадуємо що під час воєнного стану обмін посвідчення водія та отримання його в разі заміни, втрати або викрадення здійснюється без медичної довідки.

————————————

Школа водійської майстерності «Rega»

вул. Стрийська,199 (територія стадіону "Арена Львів")

тел. 098-444-12-40, (032)290-26-06.

 

Детальніше

30/08/2022 Загальні новини

Важливо! Перше посвідчення водія видається терміном на 2 роки і з обмеженням - не можна перевищувати швидкість 70 км/год.

Таке посвідчення водія можливо обміняти на постійне без складання іспитів у разі відсутності порушень, або наявності не більше двох адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху протягом двох років з дати видачі посвідчення.

У разі наявності трьох і більше правопорушень – обмін здійснюється після складання теоретичного та практичного іспитів у сервісному центрі МВС.

Повернення посвідчення водія особам, які отримали його вперше та були позбавлені права на керування транспортними засобами, не відбувається.

Поновлення права керування транспортними засобами здійснюється після повторного проходження теоретичного й практичного курсів підготовки та складання всіх іспитів за алгоритмом отримання посвідчення водія вперше. Таке посвідчення знову видається на 2 роки.

————————————

Школа водійської майстерності «Rega»

вул. Стрийська,199 (територія стадіону "Арена Львів")

тел. 098-444-12-40, (032)290-26-06.

 

Детальніше

26/07/2022 Загальні новини

З 24 липня 2022 року в Україні запрацювали нові правила отримання посвідчення водія.

Це найбільш глобальні зміни системи за останні роки, адже змінився як сам підхід до навчання, так і алгоритм складання іспитів — теоретичну та практичну частини підготовки водіїв віднині розмежовують.

Відтепер охочим отримати водійське посвідчення спочатку треба пройти теоретичний курс навчання в автошколі та успішно скласти тестування в територіальному сервісному центрі МВС. А уже зі знаннями правил дорожнього руху та зі Свідоцтвом про закінчення теоретичної підготовки вони зможуть розпочати практичний курс і виїжджати на вулиці за кермом.

Таке розмежування навчального процесу вводиться, зокрема, з огляду на світовий досвід. До практичного навчання допускатимуть тільки тих, хто вже знає правила дорожнього руху.

Тож, щоб отримати посвідчення водія, кандидатам необхідно буде зробити 5 кроків:

✔ пройти теоретичну підготовку в автошколі та отримати про це свідоцтво, яке чинне 1 рік (без складання внутрішнього іспиту);

✔ скласти теоретичний іспит у сервісному центрі МВС для отримання можливості надалі проходити практичне навчання;

✔ вибрати автошколу для практичної підготовки і пройти там навчання;

✔ скласти внутрішній практичний іспит і отримати свідоцтво в автошколі, яке чинне 2 роки;

✔ у сервісному центрі МВС успішно скласти практичний іспит і отримати посвідчення водія.

На теоретичному курсі навчання людині треба опанувати правила дорожнього руху, правила експлуатації транспортних засобів, основи безпеки руху та надання домедичної допомоги.

Внутрішній теоретичний іспит в автошколі скасовується. Після навчання заклад освіти формує Свідоцтво про закінчення теоретичної підготовки та вносить дані до Єдиного державного реєстру МВС.

Далі — іспит у територіальному сервісному центрі МВС і усі, хто успішно його складає, отримують Свідоцтво, яке є пропуском на практичний курс навчання. Той, хто успішно склав теоретичний іспит МВС має рік на те, аби пройти практичний курс навчання.

За умови, якщо цей термін пройшов, а людина, яка хотіла отримати посвідчення водія, так і не склала наступний екзамен з практичного водіння, має починати навчання спочатку.

На практичному курсі треба навчитись керувати автівкою. Після його завершення — іспит. Складання практичного іспиту в автошколі обов’язкове. Заклад освіти видаватиме Свідоцтво про закінчення практичної підготовки. Воно буде чинне протягом двох років.

Раніше зміна автошколи не передбачалась. Тепер же можна обрати з акредитованих навчальних закладів один для теоретичного навчання, а для практичного — інший.

Усі, хто до 24 липня розпочали підготовку, перепідготовку в автошколі і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, продовжують навчання відповідно до старих норм і складають внутрішні іспити в автошколі та іспити в територіальному сервісному центрі МВС за старим алгоритмом.

————————————

Школа водійської майстерності «Rega»

вул. Стрийська,199 (територія стадіону "Арена Львів")

тел. 098-444-12-40, (032)290-26-06.

Детальніше

08/06/2022 Загальні новини

УВАГА, зміна організації руху на перехресті вул. Стрийська - Рубчака.

Змінили напрям зеленої стрілки при червоному сигналі світлофора.

Таким чином було скасовано дозвіл руху на червоне світло з крайньої правої смуги у напрямку прямо, а дозволено поворот праворуч.

 

Детальніше

10/02/2022 Загальні новини

Нагадуємо ПДР. Рух через залізничні переїзди.

✔Водії транспортних засобів можуть перетинати залізничні колії лише на залізничних переїздах.

✔Під'їжджаючи до переїзду, а також починаючи рух після зупинки перед ним, водій зобов'язаний керуватися вказівками і сигналами чергового по переїзду, положенням шлагбаума, світловою та звуковою сигналізацією, дорожніми знаками і дорожньою розміткою, а також переконатися в тому, що не наближається поїзд (локомотив, дрезина).

✔Для пропуску поїзда, що наближається, і в інших випадках, коли рух через залізничний переїзд заборонено, водій повинен зупинитися перед дорожньою розміткою 1.12 Розмітка 1.12 (стоп-лінією), дорожнім знаком 2.2 "Проїзд без зупинки заборонено", шлагбаумом чи світлофором так, щоб бачити сигнали, а якщо засоби організації дорожнього руху відсутні — не ближче 10 м до найближчої рейки.

✔Якщо перед переїздом немає дорожньої розмітки або дорожніх знаків, що визначають кількість смуг руху, рух транспортних засобів через переїзд дозволяється лише в один ряд.

⛔Рух через переїзд забороняється, якщо:

a)черговий по переїзду подає сигнал заборони руху — стоїть до водія грудьми або спиною з піднятим над головою жезлом (червоним ліхтарем чи прапорцем) або з витягнутими в сторони руками;

б)шлагбаум опущений або почав опускатися;

в)увімкнено заборонний сигнал світлофора чи звуковий сигнал незалежно від наявності та положення шлагбаума;

г) за переїздом утворився затор, який змусить водія зупинитися на переїзді;

ґ)до переїзду в межах видимості наближається поїзд (локомотив, дрезина).

⛔Забороняється самовільно відкривати шлагбаум або об'їжджати його, а також об'їжджати транспортні засоби, які стоять перед переїздом, коли рух через нього заборонено.

⛔У разі вимушеної зупинки транспортного засобу на переїзді водій зобов'язаний негайно висадити людей і вжити заходів для звільнення переїзду, а якщо це не вдається зробити, він повинен:

a)коли є можливість, послати двох чоловік уздовж колій в обидва боки від переїзду не менш як на 1000 м (якщо одного, то в бік ймовірної появи поїзда, а на одноколійних переїздах — у бік гіршої видимості залізничної колії), пояснивши їм правила подавання сигналу зупинки машиністу поїзда (локомотива, дрезини), що наближається;

б)залишатися біля транспортного засобу і, подаючи сигнали загальної тривоги, вживати всіх заходів для звільнення переїзду;

в)у разі появи поїзда бігти йому назустріч, подаючи сигнал зупинки.

✔Сигналом зупинки поїзда (локомотива, дрезини) є круговий рух руки (у світлу пору — із шматком яскравої тканини або будь-яким добре помітним предметом, у темну пору доби і в умовах недостатньої видимості — з факелом або ліхтарем). Сигналом загальної тривоги є серії звукових сигналів транспортного засобу, що складаються з одного довгого і трьох коротких сигналів.

————————————

Школа водійської майстерності «Rega»

вул. Стрийська,199 (територія стадіону "Арена Львів")

тел. 098-444-12-40, (032)290-26-06.

 

Детальніше

10/12/2021 Загальні новини

Обмін посвідчення водія виданого вперше (терміном дії на 2 роки) на постійне.

Обмін першого посвідчення водія можливий виключно після закінчення строку його дії, а не раніше.

Обмін такого посвідчення здійснюється, так само як і обмін старого посвідчення водія в будь-якому територіальному сервісному центрі МВС, надавши адміністратору наступний пакет документів:

 - паспорт громадянина України (у разі надання ID-картки без наявних у безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання разом надається довідка про реєстрацію місця проживання особи) або:

тимчасове посвідчення громадянина України;

посвідка на постійне проживання;

посвідки на тимчасове проживання;

посвідчення біженця;

посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;

посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист.

- копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;

- медична довідка щодо придатності до керування транспортним засобом;

наявне посвідчення водія;

- платіжний документ (квитанція), який засвідчує оплату адміністративної послуги.

Важливо зазначити, що відповідно до пункту 251 постанови КМУ від 8 травня 1993 року № 340 обмін посвідчення водія, виданого особі вперше, проводиться без складення іспитів за умови вчинення особою протягом двох років з дня видачі такого посвідчення не більше двох адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та не вчинення нею кримінального правопорушення, передбаченого статтею 286 Кримінального кодексу України.

У разі, якщо такі порушення були, громадянин обмінює своє посвідчення водія на постійне лише після складення практичного та теоретичного іспитів у сервісному центрі МВС.

Повернення посвідчення водія особам, які отримали його вперше та були позбавлені права на керування транспортними засобами, не відбувається. Поновлення права керування транспортними засобами в такому випадку здійснюється після підготовки у навчальному закладі та після успішного складення теоретичного і практичного іспитів у сервісному центрі МВС. Таке посвідчення знову видається на 2 роки.

Обмін посвідчення водія у зв’язку зі зміною особистих даних (прізвище, ім’я та по батькові) проводиться на підставі документа, що підтверджує таку зміну.

 

 

Детальніше

01/12/2021 Загальні новини

З першим днем зими, друзі!

Погодні умови ускладнюються, щоб підвищити власну безпеку та зробити поїздки максимально комфортними, тренера школи «Rega» радять:

✔Перед початком руху необхідно повністю очистити автомобіль від снігу. Якщо залишити сніг на даху, при гальмуванні він може зісковзнути на лобове скло і перекрити огляд;

✔Обов'язково подбайте про чистоту скла і дзеркал - в зимовий час хороший огляд вкрай важливий! Поки ви очистите автомобіль ззовні - салон достатньо прогріється, що врятує від запотівання вікон;

✔Перед початком руху вмикайте ближнє світло фар — це зробить вас більш помітними для інших учасників руху;

✔Дотримуйтесь безпечної швидкості руху, відмовтесь від ризикованих маневрувань та завчасно вмикайте сигнали повороту при зміні напрямку руху;

✔Максимальна увага та концентрація на дорожніх умовах. Необхідно виключити все, що може відволікти  увагу водія, особливо початківця. Відмовтеся від розмов по телефону - навіть якщо ви використовуєте гарнітуру. Деякі водії в складних дорожніх умовах вимикають навіть радіо;

✔Пам’ятайте, на слизькій дорозі різко гальмувати не можна. Це може призвести до блокування коліс та втрати керованості особливо для автомобілів необладнаних системою ABS;

✔Будьте особливо уважними наближаючись до регульованих перехресть та пішохідних переходів. Пам’ятайте, що гальмівний шлях автомобіля на слизькій дорозі істотно збільшується;

✔Будьте уважні під час руху по переметеним шляхам та мостах, оскільки на них найчастіше виникає обледеніння;

✔У будь-якій незрозумілій ситуації - знижуйте швидкість;

✔Не залишайте автомобіль на дорозі, де він може завадити снігоприбиральній техніці виконувати свою роботу. Крім того, у нас сніг не вивозять, а зазвичай згрібають в бік до узбіччя, що може завадити вам виїхати з місця парковки;

✔Паркуючись, залишайте місце для проходу пішоходів, думайте заздалегідь, як будете виїжджати та не залишайте авто на схилах. При великих снігопадах виїзд з дворів житлових будинків може сильно ускладнитись, так як прибирання снігу там практично не проводиться.

 

Детальніше

27/10/2021 Загальні новини

В Україні від 1 листопада 2021 року набувають чинності зміни до Правил дорожнього руху. Нововведення стосуються дорожніх знаків, розмітки та велосипедної інфраструктури в Україні.

Нова редакція ПДР містить багато "велосипедних" доповнень, які вже стали критично необхідними, у зв'язку зі зміною всіх нормативних документів ДБН та ДСТУ, які регулюють влаштування велосипедної інфраструктури та організацію велосипедного руху.

Що зміниться від 1 листопада у ПДР:

 • визначення "велосипедна доріжка"
 • визначення "велосипедна смуга"
 • визначення "велосипедний переїзд"
 • дорожній знак 4.18 "Суміжні пішохідна та велосипедна доріжки"
 • дорожній знак 4.23 "Дорога для суміщеного руху легкових автомобілів та велосипедистів"
 • дорожній знак 5.88 "Велосипедна смуга"
 • дорожній знак 5.90 "Зона для пішоходів і велосипедистів"
 • дорожні знаки 5.92.1 і 5.92.2 "Велосипедний переїзд"
 • дорожні знаки 5.93.1 і 5.93.2 "Суміжні пішохідний перехід та велосипедний переїзд"
 • дорожній знак 5.94.1 "Дорога із зустрічною велосипедною смугою"
 • дорожній знак 5.95.1 і 5.95.2 "Виїзд на дорогу з одностороннім рухом і зустрічною велосипедною смугою"
 • таблички 7.29.1—7.29.6 "Напрямок руху велосипедистів"
 • розмітка 1.15 "Велосипедний переїзд"
 • розмітка 1.28.1 "Смуга для суміщеного руху маршрутних транспортних засобів та велосипедистів"
 • розмітка 1.28.2 "Доріжка, призначена для суміщеного руху пішоходів та велосипедистів"
 • розмітка 1.28.3 "Змішаний рух велосипедистів і транспортних засобів у попутному напрямку"
 • розмітка 1.37 "Стрілки напрямку руху для велосипедних доріжок та смуг"

 

Детальніше

15/10/2021 Загальні новини

Відповідальність за порушення правил перевезення дітей - штраф 510 гривень, а за повторне протягом року вчинення порушення - 850 гривень.

Нагадуємо, що 4.03.21 року набрали чинності зміни до ПДР щодо перевезення дітей. Ключові зміни:

➡У нових правилах повністю відкинуто обмеження по віку. Відтепер єдиним критерієм для обов’язкового транспортування дитини в автокріслі є її зріст. А саме забороняється перевозити дітей, зріст яких менш ніж 145 см у транспортних засобах без використання утримуючих систем, які дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією автомобіля.

➡Прописано визначення обладнання, в якому можна перевозити дітей.  Дитяча утримуюча система (замість спеціальних засобів) - обладнання, що здатне утримувати дитину в сидячому або нахиленому положенні, яка у разі зіткнення або різкого гальмування транспортного засобу зменшує небезпеку травмування дитини, що в ньому перебуває, шляхом обмеження рухливості її тіла.

➡Прибрали вимогу щодо користування дитячими утримуючими системами на транспортних засобах, що здійснюють регулярні, регулярні спеціальні та нерегулярні пасажирські автобусні перевезення, та спеціалізованих транспортних засобів (медичної допомоги, Міноборони, МВС, Національної поліції, ДСНС, Держприкордонслужби, СБУ, ДСО);

У разі перевезення дитини віком до трьох років у легковому автомобілі на місці для сидіння першого ряду допускається встановлення дитячих утримуючих систем, які встановлюються проти напрямку руху з обов'язковим відключенням фронтальної подушки безпеки цього місця для сидіння (у разі її наявності).

Дитячі утримуючі системи встановлюють та використовують відповідно до інструкцій виробників цих систем та транспортних засобів. Характеристики дитячої утримуючої системи повинні відповідати масі та зросту дитини, яка у ній перевозиться.

Діти повинні перебувати у дитячих утримуючих системах у пристебнутому положенні.

 

Детальніше