Новини

13/05/2021 Загальні новини

Нагадуємо, що перевага в русі на перехрестях, де організовано круговий рух, надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу (стаття 41 ЗУ "Про дорожній рух")

За порушення вимог дорожнього знаку 2.1 "Дати дорогу" передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 122 (Порушення вимог дорожніх знаків) КУпАП у вигляді штрафу розміром 340 гривень.

У разі створення аварійної ситуації, відповідно до ч. 4 ст. 122 (Створення аварійної обстановки) КУпАП, передбачена відповідальність у вигляді штрафу розміром 1445 гривень або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

 

Детальніше

23/04/2021 Загальні новини

Нова дорожня розмітка з’явиться в Україні з 1 серпня 2021 року.

Фахівці, які розробили цю розмітку, стверджують, що Національний стандарт відповідає Конвенції про дорожні знаки і сигнали та враховує «кращі світові практики».

Така розмітка має допомагати учасникам дорожнього руху швидше орієнтуватись у ситуації, а отже, повинна покращити безпеку дорожнього руху, знизити рівень аварійності та важкість наслідків від ДТП.

 

Детальніше

20/04/2021 Загальні новини

А ви пам’ятаєте, у яких випадках обгін заборонено?

✔Обгін є одним з найнебезпечніших маневрів, адже, саме під час такого маневрування відбувається велика кількість дорожньо-транспортних пригод.

✔Тому правила дорожнього руху містять ряд жорстких обмежень, яким повинен слідувати водій, який здійснює або тільки має намір зробити обгін.

Обгін заборонено:

❌ на перехресті;

❌ на залізничних переїздах і ближче ніж за 100 м перед ними;

❌ ближче ніж за 50 м перед пішохідним переходом у населеному пункті і 100 м — поза населеним пунктом;

❌ у кінці підйому, на мостах, естакадах, шляхопроводах, крутих поворотах та інших ділянках доріг з обмеженою оглядовістю чи в умовах недостатньої видимості;

❌ транспортного засобу, який здійснює обгін або об’їзд;

❌ у тунелях;

❌ на дорогах, що мають дві і більше смуги для руху в одному напрямку;

❌ колони транспортних засобів, позаду якої рухається транспортний засіб з увімкненим проблисковим маячком.

Нагадуємо, що за порушення правил обгону і зустрічного роз'їзду в Україні передбачено штраф у розмірі 510 грн.

 

Детальніше

26/03/2021 Загальні новини

Розміри штрафів, що вступили в дію 17 березня 2021 року.

Детальніше

08/02/2021 Загальні новини

❄Погодні умови ускладнюються, за прогнозами синоптиків протягом наступних двох тижнів нас чекають ожеледь, хуртовини, сильні снігопади та підступний зимовий дощ. Щоб підвищити власну безпеку та зробити поїздки максимально комфортними, тренера школи «Rega» радять:

✔Перед початком руху необхідно повністю очистити автомобіль від снігу. Якщо залишити сніг на даху, при гальмуванні він може зісковзнути на лобове скло і перекрити огляд;

✔Обов'язково подбайте про чистоту скла і дзеркал - в зимовий час хороший огляд вкрай важливий! Поки ви очистите автомобіль ззовні - салон достатньо прогріється, що врятує від запотівання вікон;

✔Перед початком руху вмикайте ближнє світло фар — це зробить вас більш помітними для інших учасників руху;

✔Дотримуйтесь безпечної швидкості руху, відмовтесь від ризикованих маневрувань та завчасно вмикайте сигнали повороту при зміні напрямку руху;

✔Максимальна увага та концентрація на дорожніх умовах. Необхідно виключити все, що може відволікти  увагу водія, особливо початківця. Відмовтеся від розмов по телефону - навіть якщо ви використовуєте гарнітуру. Деякі водії в складних дорожніх умовах вимикають навіть радіо;

✔Пам’ятайте, на слизькій дорозі різко гальмувати не можна. Це може призвести до блокування коліс та втрати керованості особливо для автомобілів необладнаних системою ABS;

✔Будьте особливо уважними наближаючись до регульованих перехресть та пішохідних переходів. Пам’ятайте, що гальмівний шлях автомобіля на слизькій дорозі істотно збільшується;

✔Будьте уважні під час руху по переметеним шляхам та мостах, оскільки на них найчастіше виникає обледеніння;

✔ У будь-якій незрозумілій ситуації - знижуйте швидкість;

✔Не залишайте автомобіль на дорозі, де він може завадити снігоприбиральній техніці виконувати свою роботу. Крім того, у нас сніг не вивозять, а зазвичай згрібають в бік до узбіччя, що може завадити вам виїхати з місця парковки;

✔Паркуючись, залишайте місце для проходу пішоходів, думайте заздалегідь, як будете виїжджати та не залишайте авто на схилах. При великих снігопадах виїзд з дворів житлових будинків може сильно ускладнитись, так як прибирання снігу там практично не проводиться;

✔При парковці звертайте увагу на наявність бурульок над автомобілем або можливість сходження снігу з дахів, що може призвести до серйозного пошкодження автомобіля;

✔Приготуйтеся до серйозних заторів у місті, які традиційно збільшуються з настанням зими - вирушайте з дому завчасно.

 

Детальніше

28/01/2021 Загальні новини

Міжнародне посвідчення водія. Як його отримати та кому знадобиться?

Водійські посвідчення нового зразка, які видають в Україні з 2011 року, цілком відповідають вимогам до документів, що вказані в законодавстві країн Євросоюзу та ще низки країн. Тобто, якщо у вас українські права з вказаною кінцевою датою дії (видані після березня 2011 року), то з ними спокійно можна їздити в Європі і ще в півсотні країн світу. І міжнародне посвідчення водія мати при собі необов'язково. Але не все так просто.

Відповідно до Віденської конвенції про Дорожній рух від 1968 року країни-учасниці визнають національні водійські посвідчення один одного. Проте, Віденську конвенцію про дорожній рух від 1968 року підписали лише 78 країн, в той час як більш ранній аналогічний документ зразка 1949 року – Женевську конвенцію – свого часу ратифікували 96 держав. Чимала частина з них так і живе за канонами 1949-го, здебільшого це країни обох Америк, Азії, Африки, а також Австралія, Індія і 4 країни Євросоюзу. У цих країнах на додаток до національних прав як раз і буде потрібно міжнародне водійське посвідчення – International Driving Permit, IDP.

International Driving Permit, IDP - це особливий документ, затверджений міжнародною спільнотою, який представляє собою переклад на чотири мови (англійська, французька, іспанська, російська) ваших національних прав. IDP дійсні тільки в парі з національним посвідченням, вони представляють собою невиразну на вигляд сіру книжечку на папері форматом 148 х 105 мм.

По суті це - завірений переклад національних прав, але з "терміном придатності" в 3 роки.

Навіть в тих країнах, де на дорозі визнають національні українські права, документ IDP можуть попросити при здійсненні деяких юридично значимих дій: отримання автомобіля в прокат, настання страхового випадку і т.п.

Міжнародне посвідчення водія видається територіальними сервісними центрами МВС на три роки, але не більше строку дії національного посвідчення водія.

Для отримання (обміну) міжнародного посвідчення водія необхідно звернутись до зручного за місцем розташування територіального сервісного центру МВС з наступними документами:

пред’явити оригінал посвідчення водія адміністратору на місці та надати його копію;

паспорт громадянина України (у разі надання ID-картки без наявних у безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання разом надається довідка про реєстрацію місця проживання особи)

паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

фотокартка розміром 3,5х4,5 см на матовому папері;

платіжний документ (квитанція), який засвідчує оплату адміністративної послуги.

Після перевірки поданих документів працівник територіального сервісного центру МВС відразу повертає заявнику оригінал національного посвідчення водія, паспорт громадянина України та паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

У разі відмови у видачі або обміні міжнародного посвідчення водія до заяви вноситься запис із зазначенням причин відмови, а саме:

позбавлення права на керування транспортним засобом або тимчасове обмеження в такому праві;

перебування в розшуку;

установлення факту підробки національного посвідчення водія;

закінчення строку дії національного посвідчення водія на дату отримання міжнародного посвідчення водія;

невідповідність персональних даних заявника, в тому числі зазначених у поданих ним документах, наявній інформації про заявника.

Безсумнівний плюс міжнародних прав – вони можуть супроводжувати національні права навіть старого зразка, що не відповідають доповненню до Віденської конвенції від 2011 р. Така пара документів дозволяє їздити дорогами країн, які живуть і по Віденській, і по Женевської конвенції – незалежно від року видачі та терміну дії прав.

Видача (обмін) міжнародного посвідчення водія здійснюється без складення іспитів.

Міжнародне посвідчення водія видається власнику під особистий підпис.

Національне посвідчення водія, на підставі якого видано міжнародне, не вилучається.

Міжнародне посвідчення водія без наявності національного не є дійсним.

Міжнародне посвідчення водія в разі пошкодження підлягає обміну, а в разі його втрати видається нове.

У разі пошкодження міжнародного посвідчення водія разом з документами, зазначеними в цьому пункті, до територіального сервісного центру МВС подається пошкоджене міжнародне посвідчення водія.

 

 

Детальніше

22/12/2020 Загальні новини

«Сови» та «жайворонки»: як хронотип людини впливає на процес керування автомобілем.

✔Вчені з Університету Гранади (Іспанія), виявили, що при управлінні автомобілем важливо враховувати персональний хронотип людини, а саме те, належить вона до «жайворонків», чи до «сов».

✔Індивідуальний хронотип залежить від активності біологічних і когнітивних функцій людини.

✔Під час дослідження було встановлено, що водії, які відносяться до «вечірнього типу» («сови») погано почувають себе за кермом рано вранці і не дуже добре концентруються на дорозі у цей час. Що стосується «ранкового» типу, то вони стабільні і ввечері, і вранці.

✔Враховуючи отримані результати, фахівці дали рекомендації організаціям перевірити своїх водіїв на те, до якого хронотипу вони відносяться і виходячи з цього адаптувати їх графік роботи.

✔Також, вчені з‘ясували, що час між 3 і 5 ранку, а також з 12 до 15 вважається однаково несприятливим для представників усіх професій.

 

Детальніше

27/11/2020 Загальні новини

Навіщо та коли потрібно перевіряти тиск в шинах?

Рівень тиску в шинах впливає на керованість автомобіля, його поведінку в поворотах та при гальмуванні, а також на витрату палива. Шини з невідповідним тиском зношуються швидше і підвищують ризики для водія.

Тиск в шинах з настанням холодів знижується, приблизно, на 0,1 бара на кожні 10 градусів температури. Так що, якщо ви останній раз перевіряли тиск влітку і він був в нормі - саме час зробити це ще раз!

Важливо:

✔Основні одиниці виміру тиску в шинах – Атмосфери, Бари та Паскалі. 1 атмосфера приблизно дорівнює 1 бару і 10 000 Паскаль. Сьогодні все частіше на вулканізаціях можна зустріти манометри зі шкалою PSI - яка розшифровується як фунти на квадратний дюйм. Один PSI дорівнює 0,7 бар.

✔Дізнатися оптимальний тиск для вашої машини допоможуть спеціальні таблички-рекомендації від виробника, які знаходяться в дверному отворі або на лючку заправочної горловини бака.

✔Вимірювати тиск потрібно в «холодних» шинах. Спеціалісти рекомендують робити це після 3 годин від зупинки, або якщо автомобіль проїхав не більше 1.5 км.

✔Фахівці рекомендують проводити візуальний огляд коліс кожен день, безпосередньо перед ранковим виїздом.

✔Обов’язково перевіряйте тиск в шинах при сезонних перепадах температури, перед поїздкою на велику відстань та після тривалої стоянки (якщо автомобілем не користувались кілька місяців). Також, варто перевірити тиск у випадку, коли автомобіль «веде» вбік з прямої траєкторії руху.

 

Детальніше

22/10/2020 Загальні новини

Готуєтесь до практичного іспиту на отримання посвідчення водія? Перевірте себе за допомогою чек-листа. В ньому зазначені перелік вправ та типові помилки, котрих припускаються кандидати у водії під час практичного іспиту та шкала оцінювання.

Практичний іспит складається з 2 етапів: перший етап проходить на майданчику для навчання з початкового керування, другий — на визначеному маршруті в умовах дорожнього руху. На першому етапі іспиту тестуються такі вміння водія як: підготовка до початку руху, зупинка транспорту на підйомі/спуску, заїзд у двір «гараж» з правого/лівого боку тощо. На другому етапі іспиту – маневрування у потоці, дотримання швидкості руху та вимог дорожньої розмітки і дорожніх знаків тощо.

Нагадуємо:

  • Практичний етап іспиту має тривати не більше години: не менше 10 хвилин на майданчику та не менше 20 хвилин на дорозі.
  • Під час проведення практичного етапу іспиту можливе відхилення від заданого маршруту, якщо подальший рух цим маршрутом неможливий (у випадку затору, дорожніх робіт, ДТП і т.п.).
  • Фото-, відеофіксація відбувається від початку кожного іспиту та ведеться безперервно до його завершення.
  • Результати іспиту можна оскаржити протягом 10 робочих днів.

 

Детальніше

19/10/2020 Загальні новини

Нагадаємо, що означають сигнали спецвогнів на поліцейських авто:

  • У разі наближення авто поліції з увімкненим синім проблисковим маячком та (або) спеціальним звуковим сигналом водії інших транспортних засобів зобов’язані дати йому дорогу.
  • Якщо на авто поліції увімкнено проблискові маячки синього і червоного або лише червоного кольору, водії інших транспортних засобів зобов’язані зупинитися біля правого краю проїзної частини (на правому узбіччі). На дорозі з розділювальною смугою цю вимогу зобов’язані виконати водії транспортних засобів, що рухаються в попутному напрямку.
  • Наближаючись до нерухомого авто поліції з увімкненим проблисковим маячком синього кольору та спеціальним звуковим сигналом (або без нього), що стоїть на узбіччі або на проїзній частині, водій повинен знизити швидкість до 40 км/год та в разі подання регулювальником відповідного сигналу зупинитися. Продовжувати рух можна лише з дозволу регулювальника.

Пам'ятайте, що забороняється здійснювати обгін і випередження транспортних засобів з увімкненими проблисковими маячками синього і червоного або лише червоного кольору, а також рухатися по суміжних смугах із швидкістю колони або займати місце в колоні.

 

Детальніше