Від сьогодні, 1 листопада 2021, набувають чинності зміни до ПДР.

01/11/2021

Від сьогодні, 1 листопада 2021, набувають чинності зміни до ПДР. Ці оновлення досить масштабні, адже охоплюють майже всі аспекти ПДР: змінюються знаки, розмітка, обмеження швидкості та класифікація доріг. Основні зміни:

✔Забороняється рухатися зі швидкістю 110 км/год, якщо елемент дороги, що відокремлює транспортні потоки протилежних напрямків, не виділено широкою суцільною лінією.

✔Змінилася класифікація автомобільних доріг. Раніше в Правилах було прописано три типи доріг — міжнародні, національні та регіональні. Тепер додається новий тип — територіальні дороги.

✔На окремих дорогах та вулицях з'являться ділянки суміщеного руху легкових автомобілів та велосипедистів.

✔Уточнено визначення велосипедної доріжки, також вперше в Правилах дорожнього руху вводяться визначення велосипедної смуги та велосипедного переїзду;

✔Уточнено вимоги, як мають пересуватися велосипедисти. Зокрема, зазначено, що вони повинні слідувати сигналам регулювальника і світлофора на регульованих ділянках доріг;

✔З'являються діагональні пішохідні переходи, але тільки на регульованих перехрестях, де дозволено перехід по діагоналі;

✔Запроваджується поняття "пішоходи з порушеннями зору" замість "сліпі пішоходи" раніше.

✔З'являються нові дорожні знаки у всіх категоріях — попереджувальних, заборонних, наказових, інформаційно-вказівних знаках та знаках пріоритету. Зокрема вводяться знаки для позначення платних ділянок доріг, суміщеного руху легкових автомобілів та велосипедів, місць для заряджання електромобілів та електрозарядних станцій, діагональних пішохідних переходів та інші.

✔Запроваджується нова дорожня розмітка. Вона використовуватиметься для позначення засобу для заспокоєння руху; виділених місць паркування вздовж доріг та наближення до кільцевої розв'язки, місць концентрації ДТП та інше.

✔Також нововведення торкнулися вертикальної розмітки. Якщо раніше така розмітка була лише чорно-білою, то тепер додається жовто-червона розмітка (для позначення ділянок концентрації ДТП) та червоно-біла (для позначення пішохідних переходів на проїзній частині доріг або велосипедних доріжках).

 

Назад до новин

Інші новини