Що має бути в автомобільній аптечці. Повний перелік
Що має бути в автомобільній аптечці. Повний перелік.
Щодо комплектації аптечки в Україні діє стандарт від 2013 року. У 2018 році МОЗ України підготувало проект наказу змін, проте це лише проект, який поки що не пройшов жодного узгодження і не адаптований до українських стандартів.
На сьогодні аптечка має бути укомплектована згідно ДСТУ 3961-2000 «Аптечка медична автомобільна» з урахуванням останніх змін від 01.09.2013 р.
Стандарт передбачає два типи аптечок – № 1 і № 2, відповідно для автомобілів з кількістю людей в салоні до 9 та більше. Кожен тип аптечки містить два обов’язкові набори, які повинні бути вкладені в окремі поліетиленові пакети-кишені. Перший так званий аварійний – для зупинки кровотечі, другий – експлуатаційний, для застосування при травмах.
"Автомобільна аптечка №1 - обов'язковий набір №1"
- бинт еластичний (5м х 10см) - 1 шт.
- бинт марлевий стерильний (5м х 10см) - 2 шт.
- бинт марлевий стерильний (7м х 14см) - 1 шт.
- бинт марлевий нестерильний (5м х 5см) – 2 шт.
- бинт марлевий нестерильний (7м х 14см) -2 шт.
- серветки з хлоргексидом (або замінники) (6см х 10см), смужки на гелевій основі с антимікробною дією полігексаметилен гуанідин гідрохлорида (або замінники) (10см х 50см) - 2 шт.
- серветки кровоспинні з фурагіном (або його замінники) (6см х 10см) – 2 шт.
- серветки стерильні (6см х 10см) – 6 шт.
- пакет перев’язувальний стерильний – 1 шт.
- ножиці парамедичні (19 см) – 1 шт.
Автомобільна аптечка №1 - обов'язковий набір №2
- рукавички медичні №8 з поліетилену, комплект– 1 шт.
- термопокривало (160см х 210см) – 1 шт.
- пінцет анатомічний – 1 шт.
- булавки англійські – 2 шт.