Обмін і відновлення посвідчення водія через Дію.

30/11/2023

Обмін і відновлення посвідчення водія через Дію.

✓ Подати заявку на заміну водійського посвідчення можна через застосунок Дія у кілька кліків. Замовити можна як фізичний пластиковий документ (і отримати його у сервісному центрі МВС особисто), так і Е-посвідчення, яке є виключно цифровим і дійсним на території України.

✓ Обмін посвідчення водія актуальний, коли:

→ закінчився термін дії наявного у водія документу;

→ написи на бланку затерлись і не читаються;

→ водій змінив особисті дані (прізвище, ім’я, по-батькові, стать);

→ за бажанням власника замінити старе посвідчення на нове.

✓ Відновлення посвідчення водія потрібно коли:

✓ посвідчення водія було втрачено чи знищено;

✓ документ викрали тощо.

✓ Нагадуємо, що Кабінет міністрів України ще у березні 2022 року розширив можливості використання протермінованого посвідчення водія у зв’язку з запровадженням воєнного стану. Тобто, водій допускається до керування транспортними засобами за умови наявності в нього посвідчення водія, виданого вперше на 2 роки, термін дії якого закінчився.

✓ Також на час дії воєнного стану в Україні для обміну та відновлення посвідчення водія медична довідка не є обов’язковою. Графа про групу крові водія може залишатися незаповненою зараз — це не впливає на чинність документу. Саме тому при замовленні послуги в Дії немає графи, куди потрібно прикріпити медичну довідку про придатність до керування транспортними засобами.

✓ Щоб подати заяву на обмін або відновлення посвідчення водія в Дії:

→ перейдіть до меню «Послуги» та натисніть «Заміна посвідчення водія» або натисніть на значок контекстного меню на цифровому водійському та оберіть «Замінити посвідчення»;

→ оберіть причину заміни документа;

→ підтвердіть або вкажіть місце реєстрації проживання;

→ оберіть тип посвідчення: цифрове (Е-посвідчення) чи пластик+цифрове (звичайний формат);

→ оберіть сервісний центр МВС, де вам буде зручно забрати пластиковий документ;

→ підтвердіть або вкажіть ваші контактні дані;

→ підпишіть заяву;

→ сплатіть за послугу.

✓ Після подачі заявки на обмін або відновлення посвідчення водія протягом 10 хв варто сплатити за послугу, інакше заява анулюється.

✓ І все — слідкуйте за статусом заявки і після виготовлення прямуйте до обраного сервісного центру МВС, щоб забрати нове пластикове посвідчення. Або ж просто зачекайте, коли Дія надішле push-повідомлення про готовність Е-посвідчення.

✓ Обмін Е-посвідчення на звичайне пластикове посвідчення водія із його відображенням також у Дії та Електронному кабінеті водія відбувається так само, як і обмін звичайного на звичайне.

✓ Е-посвідчення має свої серії та номери, як і бланки фізичних посвідчень водія, до яких усі звикли. Українські водії отримали додаткову опцію у користуванні електронними документами. Можна не сплачувати вартість бланкової продукції.

————————————

Школа водійської майстерності «Rega»

вул. Стрийська,199 (територія стадіону "Арена Львів")

тел. 098-444-12-40, (032)290-26-06

 

Назад до новин

Інші новини